W roku szkolnym 2014/15 priorytetowym zadaniem  prozdrowotnym w naszym gimnazjum jest uwrażliwienie uczniów na dbałość o higienę otoczenia z głównym akcentem na ograniczenie hałasu panującego na przerwach.

Działaniu temu przyświecają hasła:

·         Nie bądź głuchy na niewiedzę -  w ciszy więcej usłyszysz!

·         Czyste otoczenie wpływa na myślenie!

·         Kiedy wkoło estetycznie wiedzę wchłaniasz błyskawicznie!

Wrzesień - zwrócenie uwagi na dbałość o prządek w salach lekcyjnych, na zapleczu sportowym, stworzenie regulaminu dyżurnego klasowego i regulaminu korzystania z zaplecza sportowego.

Październik - walka ze zjawiskiem „wszędobylskich gum do żucia”, pogadanki na lekcjach wychowawczych związane ze szkodliwym wpływem hałasu na aparat słuchu.

Listopad - przeprowadzenie ogólnoszkolnej ankiety dotyczącej hałasu, włączenie tematyki szkodliwości hałasu do międzypowiatowego konkursu „Bee good at English”.

Grudzień - dokonanie pomiarów natężenia hałasu w różnych miejscach budynku szkolnego.

Styczeń - przeprowadzenie konkursu plastycznego na znak graficzny zachęcający do zachowania ciszy.

Luty - stworzenie w szkole „Strefy ciszy” i wprowadzenie roli jej strażnika.

Marzec - ogólnoszkolne akacje sprzątania terenu szkoły związane z nadejściem wiosny.

Kwiecień - powtórne przeprowadzenie ankiety dotyczącej hałasu w szkole, analiza skuteczności podjętych działań.

Maj - pogadanki na godzinach wychowawczych, lekcjach w-fu i WDŻWR na temat higieny osobistej nastolatka.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej nasze trzyletnie działania, zmierzające do uzyskania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.