Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia, jego celem jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własnosci intelektualnej prawem autorskim. Podejmij wyzwanie!

• weź książkę w tym dniu i poczytaj na przerwie w szkole, idź na łąkę, do parku, do lasu i czytaj;

• poczytaj dziś na głos dziecku, koleżance, koledze, mamie, tacie;

• uśmiechnij się do nieznanego czytelnika w autobusie, na przystanku;

• poleć dziś na Facebooku swoim znajomym najciekawszą książkę, którą przeczytałeś, poproś przyjaciół, by oni ci jakąś polecili;

• odwiedź bibliotekę szkolną lub w twojej miejscowości i wypożycz książkę.

AKCJA "PODARUJ KSIĄŻKĘ DLA BIBLIOTEKI"

Jeżeli posiadasz ciekawą książkę, która "zbiera kurz" na domowej półce, to koniecznie podaruj ją bibliotece.

• być może książka, którą przyniesiesz zainteresuje innych uczniów;
  • być może sprawisz swojemu koledze przyjemność związaną z czytaniem;
  • być może właśnie dzięki Tobie ktoś wzbogaci swoją wiedzę i miło spędzi czas.

PAMIĘTAJ: KSIĄŻKA CZYTANA ŻYJE DALEJ!

Książki można przynosić do biblioteki przez cały rok szkolny, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki.

Zostanie sporządzona lista ofiarodawców (i książek) i za zgodą darczyńców wyeksponowana na tablicy w szkolnej bibliotece. Darczyńcy otrzymają także punkty z zachowania.

ZAPRASZAMY W NAJBLIŻSZY CZWARTEK (20 PAŹDZIERNIKA) NA "SŁODKI CZWARTEK W BIBLIOTECE"

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017 !

Drodzy Czytelnicy, zapraszamy do odwiedzenia biblioteki. Książki oraz czytelnia internetowa już na Was czekają. Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z powiększenia zasobów swojej wiedzy.

Czekamy na Was w bibliotece!

Bibliotekarki: Wanda Chmielewska i Beata Maleta