Wycieczka krajoznawcza w Tatry

2016-06-14

Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w czterodniowej wycieczce krajoznawczej Inwałd-Tatry-Słowacja -Oświęcim. Zakwaterowani byli w ośrodku wypoczynkowym w Białym Dunajcu i stamtąd wyruszali zdobywać Tatry. Program obejmował m.in. zwiedzanie Parku Rozrwki i Parku Miniatur w Inwałdzie, piesze wycieczki do Doliny Kościeliskiej, Jaskini Mroźnej, Wąwozu Kraków, a po Słowackiej stronie Tatr Wysokich wzdłuż Wodospadów Zimnej Wody. Ponadto zwiedzanie Zakopanego, a w nim skoczni narciarskich i słynnych Krupówek, pobyt w Aquaparku w Bukowinie Tatrzańskiej. W drodze powrotnej gimnazjaliści zatrzymali się w Oświęcimiu, aby zwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau. Opiekunami wycieczki były: p. Agnieszka Zielińska, p. Dorota Michalak, p. Sylwia Jaroszewicz, p. Katarzyna Woźniak.

Złote Certyfikaty dla Nauczycieli VI Edycji Insta.Ling

2016-06-08

Insta.Ling to aplikacja do szybkiej nauki słówek. Pomaga ona podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostepnia narzędzia do oceny wyników. Nauczyciel przydziela uczniom słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach.

Nauczycielki z naszej szkoły p. Julianna Cymmer i p. Beata Sawicka wzięły udział w VI Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół i pracowały wraz z uczniami na języku angielskim i niemieckim. Mogą one również uzyskać Złote Certyfikaty dla Nauczycieli.  Trzymamy kciuki!

instaling.pl/

Program e-Twinning

2016-06-02

Nasze gimnazjum przystąpiło w maju br. do programu e-Twinning, którego tworzy społeczność szkolna z całej Europy współprcująca za pomocą mediów elektronicznych. W ramach tego programu zostały zarejestrowane trzy projekty, które rozpoczną realizacje od września 2016 r., jeden z nich obejmuje współpracę ze szkołą w Słowacji, a pozostałe ze szkołami w Polsce.

Nasze gimnazjum Laureatem konkursu "Klasa ze snów"

2016-06-02

Nasze gimnazjum wzięło udział w konkursie "Klasa ze snów", który odbywa sie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Obejmował on konkurs filmowy dla uczniów i konkurs merytoryczny dla nauczycieli. Dzięki temu znaleźliśmy się gronie Laureatów i otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający wysoki poziom przygotowania do wykorzystania nowoczesnych technologii, a nauczycielowi p. Beacie Sawickiej przyznano tytuł eksperta w zakresie świadomwgo wyboru technologii AV dla szkoły.

Wycieczka do Warszawy

2016-06-02

Uczniowie nasze szkoły wraz z opiekunami p. Ewą Kowalewską, p. Marią Degentysz, p. Renatą Marciniak w maju mieli okazję zwiadzania naszej Stolicy. Tym razem atrakcją wycieczki było zwiedzanie Sejmu, pałacu w Wilanowie i jego przepięknych ogrodów oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...