Zajęcia profilaktyczne PTZN

2017-05-31

W dniu 15 maja 2017 roku członkinie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani oddział terenowy w Turku spotkały się z młodzieżą w Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Grzymiszewie na zajęciach profilaktycznych dotyczących tematyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem spożywania alkoholu przez nieletnich i ich konsekwencjami. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Wiolettę Kurzawę i Panią Małgorzatę Gębalską cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

FESTIWAL NAUKI

2017-05-25

FESTIWAL NAUKI

w Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego w Grzymiszewie

czyli

EKSPERYMENT DLA KAŻDEGO

Program (26 maja br.)

1. 8.00 – 8.45

Przyjazd uczniów klas 1b, 2c, 2b, 3a

i przygotowanie holu.

2. 8.55 – 9.40

„Niezwykła przygoda”- prezentacje

eksperymentów konkursowych.

korytarz

szkolny

3. 9.50 – 10.35

Warsztaty z oprogramowania

robotów, Kinect, wirtualne okulary

gimnastyczna

4. 10.40 – 11.25

Pokaz karwingu i zdrowy poczęstunek

gimnastyczna

5. 11.45 – 13.00

Pokaz naukowy przygotowany przez Fundację Einsteina

sala gim.

lub boisko

6. 13.00 – 13.30

Podsumowanie konkursu

„Na tropach nauki”.

Odjazd uczniów z klas 1a, 2a, 2b, 3b

korytarz

szkolny

7. 13.30 – 14.30

Porządkowanie szkoły po uroczystości- uczniowie 1b, 2c, 3a

Powiatowa Sesja Ekologiczna

2017-05-20

W dniu 27 kwietnia uczniowie klasy IIb – Sandra Taborek, Patrycja Wolniewicz i Jakub Klimt uczestniczyli w Powiatowej Sesji Ekologicznej organizowanej przez Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Organizatorzy zadbali o to, aby uczniowie wraz opiekunami mogli zobaczyć ciekawe pomniki przyrody znajdujące się w najbliższej okolicy. Duże wrażenie na wszystkich zrobił Dąb Bartek w Kotwasicach, Pomnikowa sosna w Celestynach, głaz narzutowy we Wrzącej oraz Ścieżka Moczary z kompleksem 6 dębów w Rudzie. Spotkanie zakończyło się ogniskiem integracyjnym.

Liga Baczyńskiego 2016/2017

2017-05-09

W kwietniu rozpoczęły się kolejne, już piąte rozgrywki Szkolnej Ligii Baczyńskiego. Do gry w piłkę nożną zgłosiło się 6 drużyn dziewcząt i tyle samo drużyn chłopców. W sumie w rozgrywkach uczestniczy w tym roku rekordowa liczba uczniów bo aż 72 osoby. Duża grupa uczniów zaangażowana jest również w organizację i przeprowadzanie rozgrywek oraz w kibicowanie. Można więc stwierdzić, że w naszym gimnazjum od kwietnia zapanowała atmosfera sportowej rywalizacji, co służy zwiększeniu aktywności fizycznej młodzieży i integracji międzyklasowej.

Konferencja Szkół Promujących Zdrowie z udziałem naszych gimnazjalistów

2017-05-03

W dniu 28.03.2017r w Zespole Szkół we Władysławowie odbyła się VI Powiatowa Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Do gimnazjum przybyło 11 szkół powiatu tureckiego.  Z naszego gimnazjum wzięły w niej udział: Patrycja Fabjańska i Natalia Król wraz z opiekunem- panią Dorotą Michalak.